fbpx

Atsiveria naujos galimybės laisvai samdomiems specialistams ir jų ieškančiam verslui Lietuvoje

Atsiveria naujos galimybės laisvai samdomiems specialistams ir jų ieškančiam verslui Lietuvoje

Darbo rinkos tendencija, išryškėjusi COVID-19 akivaizdoje ir stebima visame pasaulyje, neaplenkia ir Lietuvos: dirbančiųjų sau ir besirenkančių laisvai samdomo specialisto karjerą skaičius auga. Neretas greta tradicinio darbo ieško papildomo uždarbio pagal individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą ar kuria individualias įmones, mažąsias bendrijas ir šiandien Lietuvoje tokių žmonių yra daugiau nei 200 tūkstančių. Pasak Dovydo Martinkaičio, subūrusio 73 tūkstančių freelancerių ir jų paslaugomis besinaudojančių organizacijų bei asmenų bendruomenę, kiekvienas gali savarankiškai uždirbti iš savo stiprybių ir mėgiamos veiklos. Todėl šalies visuomenei pristatoma naujiena – nemokamas šiai rinkai sukurtas naujas portalas FDP.LT (FDP – freelancerių darbo pasiūlymai), kokio Lietuvoje dar nebuvo.

Čia paprasta surasti darbo pasiūlymus, pristatyti savo paslaugas, skelbti renginius, įkelti ir atsirinkti skelbimus, bendrauti su užsakovais, dalintis savo darbų galerijomis. Galima reitinguoti paslaugų teikėjus, rinktis nuomojamas darbo erdves.

Verslui, ieškančiam specialisto, portale patogu skelbti užsakymus, paprasta palyginti laisvai samdomų specialistų pasiūlymus, kainas, palikti atsiliepimus, bendrauti. Šiomis galimybėmis visi Lietuvos žmonės gali naudotis nemokamai. Be to, portale operatyviai dalijamasi svarbiomis žiniomis ir naujienomis apie mokestines naujoves, mokymosi galimybes, dokumentaciją ir kitais aktualiais klausimais.

„Esame inovatoriai, turime tikslą šios Lietuvos bendruomenės galimybes pakelti į kitą lygį. Mūsų programuotojai nuosekliai dirba ir jau netrukus registruoti portalo lankytojai turės galimybę sudaryti sutartis ir išrašyti sąskaitas kelių mygtukų paspaudimu – automatiškai, bus pasiūlyta galimybė paprasčiau ir greičiau deklaruoti pajamas, – sako idėjos ir projekto autorius D. Martinkaitis. – Siekiame dar daugiau skaidrumo, patikimumo, patogumo laisvai samdomiems darbuotojams.  Tikiu, kad portalas skatins žmonių verslumą, švies ir sklaidys  mitus  bei  ugdys  stiprią  ir  skaidrią  laisvai  samdomų  specialistų  rinką, atlieps ir paslaugas teikiančių, ir jų ieškančių – įmonių, organizacijų ar privačių asmenų – poreikius.“

Alternatyva įprastiniams darbo santykiams

Naujos profesijos, atsirandančios dėl spartaus technologijų vystymosi, atsivėrusios nuotolinio darbo galimybės ir besikeičianti darbo rinka vis didesnį skaičių žmonių skatina svarstyti galimybę užsidirbti savarankiškai, nesvarbu, kokį darbą jie dirba. Verslui taip pat vis patrauklesne tampa galimybė greitai rasti reikiamą specialistą tam tikroms užduotims atlikti ar projektui įgyvendinti.

„Pats dar studijuodamas tapau laisvai samdomu specialistu, šis darbo tipas man labai patiko, tiesiog įsimylėjau jį ir pradėjau burti bendraminčius,“ – šiandien per 73 tūkstančius narių vienijančios bendruomenės ištakas prisimena D. Martinkaitis.

Geriausias laikas pradėti yra dabar

Visą savaitę, pradedant nuo šios dienos, gausios bendruomenės namuose „Facebook“ (grupėje „Freelancerių darbo pasiūlymai“) jos nariai ir visi naujai prisijungiantys besidomintys Lietuvos žmonės kviečiami dalyvauti ir klausytis gyvų transliacijų (angl. LIVE) apie tai, kaip atrasti savo stiprybes ir talentą, kaip išdrįsti imtis mėgiamos veiklos ir iš to užsidirbti, ką svarbu žinoti apie mokesčius ir galimybes finansiškai pasirūpinti ateitimi, kai esi laisvai samdomas specialistas.

Pokalbiuose dalyvaus profesinio augimo konsultantė Lina Danienė, VMI atstovė Genė Jucevičienė, gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis, „Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis, „Freelancerių dalykai“ tinklalaidės kūrėjai Simona Laiconaitė ir Mantas Žalkauskas.

Amžius savarankiškai veiklai – ne kliūtis

Neretai manoma, kad laisvai samdomas darbas – tik jaunimui ar menininkams. Vyriausiam Lietuvoje, turinčiam individualios veiklos (IV) pažymėjimą, yra 95-eri (o verslo liudijimą (VL) – 94). Jauniausias asmuo – 15-os metų (IV ir VL). Pastaruoju metu itin išaugę pavežėjų, kurjerių paslaugos, pardavimai paštu ar internetu, nuotoliniai mokymai (vebinarai), kaip visada populiari patalpų nuoma.

Laisvadarbių gretos auga visame pasaulyje

Pasak D. Martinkaičio, mes ne vieni – būtent laisvai samdomų specialistų segmentas yra sparčiausiai augantis Europos Sąjungos darbo rinkoje – jų skaičius siekia 33 mln., JAV skaičiuojama jau apie 57 mln. laisvai samdomų darbuotojų. Prognozuojama, kad neprireiks nė dešimtmečio, kai jie taps JAV darbo jėgos dauguma.

Apie nemokamą paslaugų portalą FDP.LT

Apie FDP.LT – tai didžiausias Lietuvoje įmonėms ir organizacijoms bei laisvai samdomiems specialistams skirtas portalas, įkvėptas bendruomenės, vienijančios jau daugiau nei 73 tūkst. narių. Portalo tikslas – skatinti naujovišką verslo aplinką laisvai samdomų darbuotojų rinkoje, paremtą patikimu ir skaidriu bendradarbiavimu. Plėtodami savarankiško darbo kultūrą, galime ir pagerinti savo gyvenimo kokybę, ir prisidėti prie pasaulinių darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.

FDP.LT portale galite:

Parašykite komentarą per Facebook