fbpx

Papildomas uždarbis: veiklos, kurios leidžia papildyti savo biudžetą

papildomas uzdarbis: veiklos kurios leis papildyti biudzetaTurbūt ne vienas iš mūsų, dirbdami samdomą darbą, esame susidūrę su problema, kai reikia iš kažkur papildyti savo biudžetą. Vieni skolinasi iš draugų, kiti pasikliauja greitųjų kreditų teikiamomis paslaugomis, dar kiti parduoda sau svarbų turtą, bet tai yra ne vienintelės išeitys.

Papildomas darbas gali būti tai, kas ne tik papildytų jūsų šeimos biudžetą, bet galiausiai taptų nuolatine jūsų veikla. Todėl mes pateiksime 10 papildomo darbo idėjų, kurios galbūt padės jums atrasti savyje dar neįžvelgtus talentus, sugebėjimus ar ilgai puoselėtą, tačiau vis dar neįgyvendintą norą, keisti esamą darbo sritį ir atversti naują lapą savo karjeroje.

Socialinių tinklų administratorius

Socialiniai tinklai, tokie kaip „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“ ir kiti jau tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Tad kodėl iš to neužsidirbus papildomai? Daugybė stambesnių ir mažesnių įmonių, norėdamos savo siūlomai paslaugai ar prekei pritraukti kuo didesnį dėmesį, renkasi reklamą ir matomumą socialiniuose tinkluose.

Todėl atsiranda būtinybė savo komandoje turėti žmogų, kuris būtų už visą tai atsakingas. Taigi, socialinių tinklų administratorius yra būtent tas žmogus, kuris gali sutaupyti daugybę laiko, tvarkydamas komunikaciją, kasdienį naujienų ar tam tikrų žinučių srautą.

Kiemo ar sodo prižiūrėtojas

Jei informacinės technologijos nėra jūsų arkliukas ir jums norisi daugiau laiko praleisti gryname ore, galite pasinaudoti galimybe ir tapti aplinkos prižiūrėtoju. Vasaros metu, ypač įpusėjus uogų ir daržovių nurinkimo sezonui, sulaukti papildomos pagalbos tikisi ne vienas stambus ūkininkas. Žinoma, jei nenorite sunkiai triūsti, galite savo paslaugas pasiūlyti kaimynams, kurie galėtų mokėti jums už tai, kad nupjaunate žolę ar palaistote sode ar darže esančius augalus.

Todėl, jei norite vasaros metu užsidirbti, nebijokite įdėti skelbimo. Ar tai būtų kiemo tvarkytojas, ar sodininkas – tai yra darbas, kurio paklausa vasaros laikotarpiu yra labai didelė. Todėl tikimybė, kad paskelbus savo kandidatūrą greitai sulauksite įvairiausių pasiūlymų, bus tikrai labai didelė.

Perpardavinėtojas

Tačiau, jei jaučiate, kad kiemo ir sodo darbai yra ne jums, galite pabandyti būti perpardavinėtojas. Žinoma, tai nereiškia, kad prisirinkus senų, niekam nereikalingų daiktų, reikia bėgti į artimiausią turgų. Jei turite idėjų, kaip atgyvenusius ir jau visų nurašytas daiktus prikelti naujam gyvenimui, tai gali būti visai pelningas užsiėmimas.

Iš pat pradžių nuvažiavę į sendaikčių išpardavimą ar gerai paieškoję savo namų palėpėje, tikrai rastumėte nenaudojamų daiktų, kuriuos truputį atnaujinę, galėtumėte parduoti už neblogą kainą. Įdėję skelbimą internete, sugebėtumėte pasiekti didesnį auditorijos ratą ir taip greičiau surasti žmogų, kuriam būtų naudinga įsigyti jūsų siūlomą prekę.

Menų, amatų mokytojas

Mokate groti kokiu nors muzikos instrumentu? Užsiimate ir esate įvaldęs kokį nors amatą? Gebate gražiai piešti? Tuomet galite užsiimti kitų žmonių mokymu ir tai tikrai neblogas papildomas darbas. Tikrai nustebsite kiek daug žmonių nori išmokti groti gitara ar atrasti savo menininko gyslelę popieriaus ar drobės lape.

Pasidomėkite jūsų mieste esančiomis panašių mokslų kainomis. Pradžioje už savo paslaugas siūlydami žemesnę kainą, galėsite pritraukti pirmuosius klientus. Jei jūsų mokymas bus sėkmingas ir sugebėsite aiškiai bei nuosekliai perteikti reikiamą informaciją, galite užsirekomenduoti ir taip privilioti daugiau žmonių. Tokiu būdu šis papildomas uždarbis gali virsti nuolatine jūsų veikla.

Vizažistė, vizažistas

Šią sritį taip pat būtų galima priskirti toms, kurių poreikis yra tikrai didelis. Moters grožio kultas visais laikais buvo ir bus neatsiejama mūsų visuomenės dalis, todėl pradėjus teikti vizažistės paslaugas, klienčių surasti bus galima tikrai greitai.

Jei būsite plataus profilio specialistė, tai yra, darysite makiažus, šukuosenas, antakių korekcijas ir teiksite panašaus pobūdžio paslaugas, tikrai savo šeimos biudžetą papildysite gan reguliariomis pajamomis ir didelė tikimybė, kad šis papildomas darbas galiausiai gali virsti nuolatine jūsų veikla.

Korepetitorius

Galbūt gerai išmanote kurią nors užsienio kalbą? Gal mokykloje jums puikiai sekėsi matematika, fizika, biologija ar chemija? Jei atsakymas teigiamas, jus gali sudominti papildomas korepetitoriaus darbas. Tikrai galime rasti daugybę užklausų, kuriose moksleiviai ar studentai ieško papildomo mokytojo, kuris galėtų padėti jiems pasiruošti kontroliniams, egzaminams ar tiesiog sustiprinti ir pagilinti tam tikro dalyko žinias.

Veikla patogi tiems, kurie nori, jog tai būtų darbas namuose, kadangi, korepetitoriaus darbas nereikalauja jokios papildomos įrangos, kurios nerastumėte savo namuose.

Auklė, vaikų prižiūrėtojas

Auklė – tai veikla, kuri iš darbų rinkos žemėlapio niekada nedings. Kiekvieni vaikus auginantys tėvai supranta, koks tai sunkus ir atsakingas darbas, todėl pagalba iš šono visada yra laukiama. Auklės pagalbos gali prireikti tiek vienam vakarui, tiek ir kiekvieną darbo dieną, kai tėvų darbo grafikas neleidžia pasirūpinti jų atžalomis, todėl vaikų prižiūrėtojas – jiems lyg gelbėjimosi ratas, galintis išspręsti šią keblią problemą.

Augintinių, šunų vedžiotojas

Jei vaikų priežiūra jums ne prie širdies, galite išbandyti save gyvūnų prižiūrėtojo rolėje. Tai ganėtinai nauja veikla, kuri iš pradžių gali pasirodyti net savotiškai juokinga. Tačiau vis daugiau gyvūnų susiduria su problemomis, kurios atsiranda negaunant reguliaraus fizinio aktyvumo. Kaip ir per mažai judančiam žmogui, taip ir gyvūnui gali sutrikti sveikata. Nutukimas, įvairios su širdimi ir raumenimis atsiradusios problemos gali ne tik sutrumpinti jūsų augintinio gyvenimo trukmę, bet ir sukelti didelį diskomfortą.

Todėl siekiant užtikrinti, kad augintinis augtų sveikas ir nevaržomas problemų, šis papildomas darbas gali būti abipusiškai naudingas. Fizinis aktyvumas bus garantuotas tiek jums, tiek prižiūrimiems augintiniams, o jūs už tai dar ir gausite pinigus. Taip pat visiems žinoma, kad būnant su gyvūnu, mažėja streso lygis, gerėja nuotaika, todėl iš šio darbo tikrai negrįšite nusiminę ar blogos nuotaikos.

Fotografas, filmuotojas, operatorius

Šiuolaikinėje visuomenėje fotografuoti ir filmuoti gali beveik kiekvienas. Tereikia įsigyti išmanųjį telefoną ir jo pagalba jau galite įamžinti savo gyvenimo akimirkas. Tačiau norint padaryti kokybiškas ir profesionalias nuotraukas ar video medžiagą, vien išmaniųjų technologijų neužtenks. Todėl jei esate meniškos prigimties žmogus ir akimirkoje visada sugebėjote įžvelgti daugiau nei galite aprėpti kameros objektyvu, jums tiesiog būtina pradėti šią veiklą.

Tokio tipo papildomas darbas tikrai gali pasiūlyti plačią veiklos sritį. Vestuvės, krikštynos, vakarėliai, privačios šventės ir kiti renginiai tiesiog neįsivaizduojami be aplink kiekvieną svarbiausią akimirką įamžinančio fotografo ar operatoriaus. Sudalyvavę vienoje kitoje šventėje ir užsirekomendavę kaip atsakingas ir profesionalus fotografas, galite ne tik gretai papildyti savo portfolio, bet ir gauti vis daugiau užsakymų.

Pavežėjas

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje žaibiškai išpopuliarėjo pavežimo programos, tokios kaip „Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ ir kitos. Pradžioje ažiotažą visuomenėje ir esamų taksistų nepasitenkinimą kėlusi naujovė, po kurio laiko prigijo, taip pakeitusi požiūrį į pačią pavežimo sampratą. Šias paslaugas naudojantiems asmenims tai leido sutaupyti, o vairuotojams tai tapo puikus papildomas uždarbis.

Jei turite nuosavą automobilį ir pakankamai laisvo laiko, tikrai galite pasigerinti finansinę situaciją teikdami šias pavežimo paslaugas.

Tikimės, kad šie patarimai jums bus naudingi ir padės susirasti geriausiai jūsų savybes atitinkančią veiklą. Jei jau nusprendėte, kad papildomas uždarbis yra tai, ko jums reikia, užsukite į didžiausią Lietuvoje laisvai samdomų darbuotojų bendruomenę FDP.LT. Čia galėsite ne tik ieškoti darbo skelbimų ar pasiūlyti savo paslaugas, bet ir su vis didėjančia, augančia ir daugiau nei 73 tūkst. laisvai samdomų žmonių turinčia bendruomene dalintis savo patirtimi bei aptarti jums rūpimus, su papildomu darbu susijusius klausimus.

FDP.LT portale galite:

Parašykite komentarą per Facebook