fbpx

Verslo liudijimas – kas tai?

kas yra verslo liudijimas

Verslo liudijimas – tai dokumentas, patvirtinantis apie sumokėtą fiksuoto dydžio pajamų mokestį ir teisę verstis dokumente nurodyta veikla. Mokesčio dydį nustato kiekviena savivaldybė individualiai. Konkrečios veiklos verslo liudijimo kainą galima paskaičiuoti verslo liudijimo skaičiuoklėje.

Verslo liudijimas nesuteikia itin didelio veiklų pasirinkimo ir turi mažesnį veiklų sąrašą lyginant su individualios veiklos pažymą. Pasitikrinti, ar galite verstis norima veikla pagal verslo liudijimą, galite pasinaudodami veiklų klasifikatoriumi.

Verslo liudijimus išduoda VMI, tad reiktų kreiptis į skyrių, kuris yra arčiausiai pagal gyvenamąją vietą arba užsisakyti dokumentą interentu per VMI paskyrą. Verslo liudijimas išduodamas pasirinktam laikui nuo 5 dienų iki 1 metų, o užsiimantieji prekyba gali išsiimti verslo liudijimą ir dar trumpesniam laikotarpiui – vienai ar kelioms dienoms.

Verslo liudijimo apskaita

Dirbant pagal verslo liudijimą gana paprasta vesti apskaitą. Jei veiklai nereikalingas kasos aparatas, užtenka pildyti pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą. Išduoti pirkimo-pardavimo kvitus privalu tik klientui pageidaujant. Išsamiau apskaitos tvarka aprašyta gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, buhalterinės apskaitos taisyklėse.

Veiklos leidžiamos su verslo liudijimu

Turint paslaugų ir galybos verslo liudijimą leidžiama prekiauti savos gamybos dirbiniais bei teikti paslaugas gyventojams bei juridiniams asmenims, kai fizinio ir juridinio asmens vykdoma veikla nesutampa ir jei pajamos už juridiniams asmenims suteiktas paslaugas ar parduotas prekes yra ne didesnės nei 4500 eurų per kalendorinius metus. Jei pajamos, dirbant pagal verslo liudijimą, viršija 45000 eurų per metus, tuomet be fiksuoto mokesčio, šią sumą viršijanti suma papidomai apmokestinama pajamų mokesčiu, apskaičiuojant jį taip pat, kaip ir nuo pajamų, gautų iš individualios veiklos pagal pažymą.


Parengta pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos, VšĮ „Versli Lietuva“ ir MIC „Renkuosi Lietuvą“ pateikiamą informaciją.

Parašykite komentarą per Facebook