fbpx

Sąskaita-faktūra: šablonas, pavyzdys, forma

saskaitos fakturos pavyzdys

Sąskaita faktūra – apskaitos vykdymo dokumentas, kurį pirkėjui išrašo pardavėjas, pirkėjui perkant prekes, paslaugas ar kitą turtą. Sąskaitą faktūrą įpareigoja pirkėją sumokėti sąskaitoje fakturoje nurodytą sumą.

Dažniausiai sąskaitos-faktūros blankų komplektą sudaro 2 egzemplioriai. Vienas egzempliorius skirtas pirkėjui, antrasis – prekių ar paslaugų tiekėjui.

Sąskaitoje-faktūroje privalo būti

Sąskaita-faktūra nėra sudėtinga suformuoti naudojant Office Word arba Office Exel programas, tik svarbu atkreipti dėmesį į tam tikras esmines sudedamasias dalis, kurios privalo būti sąskaitos faktūros šablone:

 • Dokumento: pavadinimas, išrašymo data, sąskaitos identifikacinis numeris.
 • Pardavėjo: vardas ir pavardė, individualios veiklos pažymos numeris, banko atsiskaitomoji sąskaita.
 • Pirkėjo, jeigu pirkėjas yra jurdinis asmuo: pavadinimas, įmonės numeris, PVM mokėtojo kodas, adresas, telefono numeris ir / arba el. pašto adresas;
 • Pirkėjo, jeigu pirkėjas fizinis asmuo: vardas ir pavardė, reg. adresas, telefono numeris, el. pašto adresas.
 • Prekės ar paslaugos: pavadinimas, kiekis, matas, prekės/paslaugos kaina, galutinė suma.
 • Terminas per kurį klientas turi apmokėti sąskaitą-faktūrą.

Neprivaloma, bet rekomenduojama taip pat pridėti savo prekės ženklo/veiklos logotipą, telefono nr., elektroninio pašto adresą, interneto svetainės adresą, atsakingo asmens duomenis (jei pardavėjas juridinis asmuo).

Sąskaitų-faktūrų tipai

Pagrindinės sąskaitų-faktūrų rūšys yra trys:

 • Išankstinė sąskaita faktūra – šio tipo sąskaita-faktūra išrašoma norint gauti sutarto dydžio avansinį mokėjimą už sutartas prekes ar paslaugų suteikimą. Šis laisvos formos dokumentas nėra įtraukiamas į individualios veiklos apskaitą, tad jeigu klientas, persigalvojęs dėl užsakymo, neperves pinigų, jas galima tiesiog išmesti. Gavus pilną apmokėjimą ir suteikus paslaugą ar prekę, išankstinė sąskaita faktūra yra perrašoma į standartinę sąskaitą faktūrą arba PVM sąskaitą faktūrą.
 • Standartinė sąskaita faktūra – šio tipo sąskaita-faktūra išrašoma pilnai įvykdžius susitarimą tarp prekių ar paslaugų pirkėjo ir pardavėjo. Standarinėje sąskaitoje-faktūroje rašoma pilna suma (jeigu dalis sumos buvo sumokėta avansu pagal išankstinę sąskaitą faktūrą – apačioje pastabose nurodomos detalės).
 • PVM sąskaita faktūra – šio tipo sąskaita-faktūra išrašoma fizinių ar juridinių asmenų, kurie vykdo veiklą ir yra PVM mokėtojai. Norime priminti, kad prievolė registruotis PVM mokėtoju atsiranda, kai gautų pajamų suma per paskutinius 12 mėn. viršija 45 tūkst. eurų. Nuo standartinės sąskaitos-faktūros skiriasi tuo, jog atsiranda papildomas laukelis įrašyti PVM sumai.
 • Kreditinė sąskaita faktūra – šio tipo sąskaita-faktūra išrašoma tokiu atveju kai norima atlikti pinigų grąžinimą pirkėjui. Tikslas – panaikinti įvykusį pardavimo faktą.

Sąskaitos-faktūros šablonas, pavyzdys, forma parsisiuntimui

 1. Spauskite ir parsisiųskite: sąskaitos-faktūros šablonas laisvai samdomam darbuotojui – freelanceriui (saskaitos-fakturos-pavyzdys-laisvai-samdomam-darbuotojui-2020.doc)
 2. Spauskite ir parsisiųskite: sąskaitos faktūros šablonas įmonei (sąskaitos-faktūros-pavyzdys-imonei-2020.doc)

Parašykite komentarą per Facebook