fbpx

Asmens įgaliojimas: šablonas, pavyzdys, forma

Asmens įgaliojimas: šablonas, pavyzdys, forma



Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, antrosios knygos, 2.137 straipsnis nusako, kad asmens įgaliojimas tai – „rašytinis dokumentas, asmens (įgaliotojo) duodamas kitam asmeniui (įgaliotiniui) atstovauti įgaliotojui nustatant ir palaikant santykius su trečiaisiais asmenimis.“  

Asmens įgaliojimo naudojimas pasireiškia įvairiose visuomenės sluoksniuose, verslo ir pramonės šakose. Juo naudojasi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais asmens įgaliojimas teisiškai pripažįstamas tik tada, kai yra pateiktas kaip rašytinis dokumentas. Sudaryti asmens įgaliojimo sandorį užtenka vieno asmens sutikimo. Jei tai juridinis asmuo, tuomet būtina gauti juridinio asmens vadovo parašą. Atvejais, kada asmens įgaliojimo pagalba kitam asmeniui išduodamas leidimas gauti nekilnojamą turtą ar įmonę, reikalingas notaro patvirtinimas.

Asmens įgaliojimas gali būti sudaromas tiek vienai, konkrečiai užduočiai atlikti, tiek ir apibrėžiant keletą įsipareigojimų.

Tinkama asmens įgaliojimo forma yra sudaryta iš šių dalių:

  • Dokumento sudarymo datos.
  • Tikslių įgaliotojo ir įgaliotinio asmens duomenų. Į tai būtina įtraukti vardą, pavardę, asmens kodą, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą.
  • Aiškiai apibrėžtų nuostatų, kuriomis įgaliotiniui būtų suteikti leidimai atlikti minimus sandorius atstovaujamojo vardu.
  • Nurodytos tikslios dokumento įsigaliojimo datos, nuo kurių įgaliojimas tampa legalus.
  • Abiejų dalyvaujančių pusių sutartį patvirtinančių parašų ar antspaudų.

Tinkamai paruoštas ir pasirašytas asmens įgaliojimas gali būti terminuotas, kai yra nustatomas tam tikras laiko tarpas, arba neterminuotas, kuomet jo baigimosi terminas nėra nurodomas.  

Asmens įgaliojimo šablonas, pavyzdys, forma parsisiuntimui

Spauskite ir parsisiųskite: Asmens įgaliojimas šablonas (asmens-igaliojimas-sablonas-2021.doc)

Naudingos nuorodos

Parašykite komentarą per Facebook