fbpx

Savarankiškai dirbantys asmenys gali gauti valstybės paramą darkart

Savarankiškai dirbantys asmenys gali gauti valstybės paramą dar kart


Dalyje savivaldybių Vyriausybei paskelbus karantiną, jose gyvenantys savarankiškai dirbantys asmenys gali dar kartą gauti valstybės teikiamą paramą. Ji siekia 257 Eur per mėnesį.

Išmoka skiriama Užimtumo tarnyboje registruotiems savarankiškai dirbantiems asmenims, pateikusiems prašymą Savarankiškai dirbančių asmenų išmokos nuostatuose numatyta tvarka ir atitinkantiems Užimtumo įstatymo 51 str. 1 d. nurodytas sąlygas:

  1. Savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos;
  2. Jeigu dirba, asmeniui priskaičiuotas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius yra ne didesnis už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą minimaliąją mėnesinę algą;
  3. Juridinio asmens atveju neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Šiuo metu dėl išmokos gali kreiptis tik karantino teritorijose gyvenantys savarankiškai dirbantys žmonės. Tai Elektrėnų, Joniškio r., Jurbarko r., Kelmės r., Klaipėdos r., Kretingos r., Marijampolės, Pasvalio r., Plungės rajono, Raseinių, Skuodo r., Šiaulių r., Švenčionių r. savivaldybių gyventojai.

Galimybę teikti prašymus turi tik Užimtumo tarnyboje registruoti savarankiškai dirbantys asmenys, todėl jeigu dar nesate užsiregistravęs, siūlome pasinaudoti Užimtumo tarnybos internetinėje svetainėje prieinama elektronine paslauga Registracija Užimtumo tarnyboje.

Naujai registruoti ir iki prašymo pateikimo dienos Užimtumo tarnyboje užsiregistravę savarankiškai dirbantieji dėl prašymų pateikimo turi kreiptis į jiems priskirtus konsultantus, kurie suteiks visą reikiamą informaciją.  

Prašymai teikiami:

  • Iš savo darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje nurodyto elektroninio pašto, siunčiant užpildytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, vykdantį klientų aptarnavimo funkcijas, kuriame asmuo yra registruotas;
  • Paštu, siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, vykdantį klientų aptarnavimo funkcijas, kuriame asmuo yra registruotas.

Parengta pagal Užimtumo tarnybos pateikiamą informaciją.

Daugiau naudingų straipsnių

Parašykite komentarą per Facebook