fbpx

CV, gyvenimo aprašymas: šablonas, pavyzdys, forma

CV, gyvenimo aprašymas: šablonas, pavyzdys, forma


Gyvenimo aprašymas arba sutrumpintai CV – tai konstruktyviai išdėstyti asmens duomenys, nurodantys jo išsilavinimą, darbo patirtį bei kompetenciją norimai darbo vietai gauti. CV reikalingas būsimam darbdaviui, kad jis galėtų tinkamai įvertinti bei susidaryti pirmą įspūdį apie žmogų, kandidatuojantį į tam tikrą darbo poziciją.

Tinkamai paruošta gyvenimo aprašymo forma turi turėti šiuos žemiau išvardintus punktus:

  • Kontaktinė informacija. Pateikite savo vardą, pavardę, adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą, šeimyninę padėtį.
  • Išsilavinimas. Surašykite visas ugdymo įstaigas, institucijas, kuriose gavote tam tikrą išsilavinimo laipsnį ar kvalifikaciją. Nepamirškite išdėstyti akademinių pasiekimų, gautų apdovanojimų tam tikrose, su mokslu susijusiose veiklose, dalyvavimo mokinių ar studentų mainų programose.
  • Darbinė patirtis. Išvardinkite ankstesnes savo darbovietes. Tiksliai paminėkite kokias pareigas buvote užėmę, koks buvo jūsų darbovietės pavadinimas ir apibrėžkite laikotarpį nuo kada iki kada užėmėte šias pozicijas.
  • Papildomi įgūdžiai. Nurodykite savo patirtis ar veiklas, kuriuose tobulinote tam tikrus savo įgūdžius. Tai gali būti užsienio kalbų mokymasis, kompiuterinio raštingumo kursai, dalyvavimas tam tikrose organizacijų veiklose, suorganizuoti ar įvykdyti projektai, renginiai.
  • Asmeninės savybės. Įvardinkite, kokie jūsų charakterio bruožai labiausiai tinka norimai pozicijai užimti, kokios jūsų stipriosios savybės gali padėti daugiau pasiekti norimoje profesinėje srityje. 
  • Rekomendacijos. Jei turite rekomendacijų iš buvusių darboviečių, būtinai jas pridėkite.

Atsiminkite, gyvenimo aprašymas – tai ne jūsų biografinė knyga. Visą reikiamą informaciją perteikite originaliai, aiškiai, glaudžiai, neįsivelkite į nereikalingą žodžių žaidimą. Turite akcentuoti tik pagrindines savo gyvenimo patirtis ir pasiekimus. Rimtas darbdavys negali skirti daug laiko jūsų CV peržiūrai. Informacija turi būti perteikta taip, kad vos užmetus akį į gyvenimo aprašymą, apie kandidatą būtų susidaryta aiški ir konkreti nuomonė.

CV, gyvenimo aprašymo šablonas, pavyzdys, forma parsisiuntimui

Spauskite ir parsisiųskite: CV, gyvenimo aprašymas šablonas, pavyzdys, forma 2021 (cv-gyvenimo-aprasymas-sablonas.doc)


Parašykite komentarą per Facebook